„Prečo mu nedáte šancu, veď ste mladá.“

Autor: Lenka Dubielová | 11.12.2011 o 19:45 | (upravené 11.12.2011 o 20:25) Karma článku: 9,44 | Prečítané:  1984x

V poslednej dobe na mne niekomu stále niečo vadí. Môj blog, moja úprimnosť, moja nahnevaná tvár, moje city, moje vyjadrovanie ... Čo je pre mňa najhoršie a hlavne nepochopiteľné, nikdy za mnou nepríde ten konkrétny človek, ktorému to vadí. Dokonca, odkedy píšem blog, tak má veľa ľudí z môjho okolia potrebu riešiť ma. Nikto nepríde za mnou a nerieši so mnou (keď už).

Vraj si mám ako učiteľka držať odstup, byť profesionálna a nedávať najavo svoje city. Moje city prekážajú rodičom (či komu vlastne).
ALE vždy pred vysvedčením stoja u mňa mamy, otcovia, babky a prosia o lepšie známky pre svoje deti. Hrajú mi na city. Čakajú, že prejavím city (či skôr súcit?). Vraj problémy v rodine, zdravotné ťažkosti, stres a neviem čo ešte. Vtedy sa mám ako zachovať? Bezcitne? Profesionálne? Držať si odstup? Ja tie deti poznám, vídam ich denne 5 mesiacov. Vidím, čo robia na hodine. Vidím, či sa snažia. Vidím, či sú unavené, smutné, choré. Viem, že mnohé deti majú ťažký život. Neúplné rodiny, násilie, alkohol... Rodinu im však nenahradím ani nevynahradím. Ja som v škole (v prvom rade) na to, aby som učila a ohodnotila vedomosti, zručnosti, snahu, záujem, pokrok. Kopec zlých známok odpustím, dám možnosť opraviť. Ale keď tam raz prevažujú štvorky, ja z toho dvojku neurobím, aj keď mi to je ľúto. Dokonca som už dostala otázku: „Prečo mu nedáte šancu, veď ste mladá.“ (Mladá, stará, ako to s tým súvisí?) 15 šancí (=známok) za polrok je málo? Je?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?