„Pani učiteľka má 18, samozrejme, že ešte rastie!“

Autor: Lenka Dubielová | 28.11.2011 o 21:51 | (upravené 28.11.2011 o 21:58) Karma článku: 12,52 | Prečítané:  2922x

alebo Keď sa do vás zamiluje šiestak... (a drží ho to aj v sedmičke :)   Stalo sa to minulý školský rok. Učila som tú triedu už druhý rok matiku a pridali mi u nich aj občiansku (amen tma!). Mala som tie decká rada, ale niekedy bol s nimi kríž. Ukecaní, leniví, ufrflaní, niekedy priam neznesiteľní a to 6x do týždňa!  

Bolo Mikuláša. Mala som fakt zlé obdobie, takže môj výraz tváre pripomínal väčšinou mŕtvolu alebo naštvaného dobermana. V ten deň som opäť prišla do triedy ako fúria, nas*aná až hrúza. A zrazu som si ju všimla. Ležala tam. Na stole. Horalka. Veď bolo Mikuláša. :) Moja tvár sa rozžiarila a celú hodinu som odučila s úsmevom. Tie malé „beštie“ to začali využívať a zrazu som mala na stole horalku každý deň. Vždy ju doniesol niekto iný. Vedeli, že potom budem usmiata. Občas sa na horalku zabudlo, tak mi kúpili chrumky alebo mi chceli dať svoju desiatu. Plán to bol úžasný, kým som ich nezrušila s tým, že budem radšej, keď sa budú učiť. Napriek tomu mi jeden žiačik aj tak každý deň ponúkal cukríky, keksíky alebo mi chcel dať odhryznúť z vlastného rožka (nie, ďakujem :D ) A vtedy mi to došlo. Malý Maťo sa do mňa zamiloval.

Začalo to tak, že som im suplovala informatiku. Boli sme pri počítačoch, zadala som im prácu a nechala ich pracovať. Potom sa mi postupne hlásili, keď už to mali hotové. Maťo je šikovný žiak, prihlásil sa, prišla som k nemu, pozrela, mal to dobre. Tak som ho pohladkala, pochválila a už nebolo cesty späť. Usmial sa, začervenal a vtedy sa to prejavilo naplno.

Vždy, keď som na triedu skríkla, aby boli ticho, aby si otvorili zošit, pripravili úlohu, Maťo sa otočil smerom do triedy a skríkol: „Počuli ste, čo povedala pani učiteľka Dubielová? Máte byť ticho! (otvoriť si zošit,...)“ Prvýkrát sa mi to zdalo milé, potom som ho začala upozorňovať, že to zvládnem aj sama. Vždy všetko urobil prvý, aby som ho pochválila. Na chodbe ma zdravil už z kilometra. Vždy si všimol moju novú farbu alebo strih vlasov. Raz za mňa dokonca odučil občiansku. (Fakt som tie hodiny neznášala :-P ) Videl, že som unavená, mávali sme to šiestu hodinu, tak mi povedal, že si mám oddýchnuť. Maťo má energie na rozdávanie. Vstáva o piatej, ide na hokejový tréning, 6 hodín sedí v škole, stará sa o mladšiu sestru a nikdy nie je unavený. Wow! Aj preto tie jeho zamilované prejavy boli niekedy nezvládnuteľné. Takto to pokračovalo do konca školského roka.

Tento rok ich už matiku neučím, takže tam nie som každý deň. Našťastie. Čakala som, že ho tá zamilovanosť cez leto prejde. Neprešla. Vygradovala. Učím ich biológiu a prvú hodinu sme mali len takú pohodovú. Rozprávali sme sa. Maťova prvá otázka bola, či mám frajera. Odmietla som odpovedať. Na to mi on povedal, že on bude môj frajer. Povedala som mu, že nemôžem mať nižšieho frajera (má 140cm). To ho trochu pribrzdilo. Ale len trochu. Na to mi povedal, že keby mal o rok viac ako ja, tak by si ma zobral za ženu a že by som sa mala dať zmraziť, aby som ho „počkala“, kým ma vekovo dobehne. To som sa už smiala. Ale pozor, prichádza vrchol. Načiahol ku mne ruky a hovorí mi: „Pani učiteľka, poďme si vyskúšať, ako vás budem niesť, keď budete moja nevesta.“ Tak to ma už naozaj dostalo.

Odvtedy sa snažím na jeho narážky nereagovať, čo sa mi nie vždy darí. Naposledy sme mali hodinu o kostiach a povedala som, že kosti rastú tak do 18. roku, u chlapcov aj dlhšie. Na to sa ma jeden žiak opýtal, či ja ešte rastiem. (haha) Hodila som naňho pohľad vraha a Maťo to zaklincoval. „Ty si blbý, pani učiteľka má 18, samozrejme, že ešte rastie!“ Nemohla som sa nerozosmiať! :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?